Implantáty

implantáty

Co je zubní implantát?

Zubní implantáty jsou v podstatě umělé zubní kořeny, které jsou po zhojení v ústech schopny nést korunku, můstek, nebo přidržovat protézu. Jedná se o titanový váleček se šroubovitým závitem. Povrch má mikronerovnosti, aby co nejlépe srostl s kostí. Implantát má ještě vnitřní závit, ve kterém je šroubek, který drží nesenou korunku, nebo můstek.  Jeho vhojování trvá několik měsíců. Implantát může nést 1 korunku, pokud je více implantátů vedle sebe, mohou nést můstek. Dále mohou přidržovat snímací protézu.

Výhody implantátu

Mezi hlavní výhody zubních implantátů patří komfort – ušetření ostatních zubů před zbroušením – u klasického můstku se musí zbrousit zuby sousedící s mezerou, dále jsou schopny nést pevnou náhradu i v bezzubé čelisti a v neposlední řadě umí držet snímací protézu na svém místě – hlavně v dolní čelisti.

Co v případě nedostatku kosti?

Implantace je odvislá na nabídce (tloušťce) kosti – pokud nejsou ideální podmínky, musí se provést tzv. augmentace – zesilování čelisti.

Vyšetření před implantací

Před samotným zavedením probíhá předoperační vyšetření a stanovení plánu. Vše Vám zde podrobně vysvětlíme a odpovíme na veškeré Vaše případné otázky. Představíme Vám systém Dentis, který v ordinaci používáme a jež má skvělé dlouhodobé výsledky. Implantáty se zavádí v místním znecitlivění, poté je potřeba dodržovat klidový režim pouze 2 dny.

Máte – li zájem o vstupní implantologickou prohlídku

Napište nám na zubarpodebrady@post.cz nebo zavolejte na tel. číslo 325 533 419.